Výlety s kočíkom alebo na vozíku - Tatry bez bariér

Výlety s kočíkom alebo na vozíku - Tatry bez bariér

Pod záštitou projektu Tatry bez bariér vzniklo niekoľko asfaltových alebo spevnených značených trás, vďaka ktorým si môžu Tatry vychutnať rodinky s deťmi v kočíkoch či zdravotne znevýhodnení návštevníci Tatier na vozíkoch.  Vyberte si z nenáročných trás, vďaka ktorým spoznáte krásu Vysokých Tatier aj v prípade ak máte pohybové obmedzenie.

Základné informácie

Tichá dolina v Oraviciach

Na lesnú cestu, ktorá je zároveň bezbariérovou turistickou trasou sa dostanete cca po 200 m od centrálneho parkoviska v Oraviciach. Náročnosť trasy nie je vysoká, pre ľudí na vozíčku je však odporúčaný sprievod. K horárni sa dostanete po červenej značke.

Začiatok trasyOravice
Koniec trasyHoráreň v Tichej doline
Dĺžka trasy3,4 km
Povrchasfalt

 

Bobrovecká dolina

Dolina vznikla ľadovcovou činnosťou a je známa prirodzeným výskytom termálnych prameňov. Po ceste môžete natrafiť na zachované základy vápenných pecí, v ktorých sa v minulosti pálilo vápno z okolitých vápencov. Do cieľa sa dostanete po modrej značke.

Začiatok trasyOravice
Koniec trasyPod Grúnikom
Dĺžka trasy3,2 km
Povrchasfalt

 

Roháčska dolina

Zaujímavá trasa, na ktorej vás čakajú výhľady na okolité vrchy: hrebeň Roháčov, Troch kôp, Plačlivého a Ostrého Roháča či Volovca. Dolina je domovom typických tatranských zvierat; kamzíkov, svišťov či orlov, ktoré môžete počas výletu pri troche šťastia spozorovať. Po ceste si môžete urobiť zastávku v Múzeu oravskej dediny s tradičnou ľudovou architektúrou. Trasu odporúčame absolvovať so sprievodom. Trasu absolvujete po červenej značke.

Začiatok trasyZverovka
Koniec trasybývalá Ťatliakova chata 
Dĺžka trasy3,1 km
Povrchasfalt

 

Popradské pleso

Trasa začína miernym stúpaním, preto v prípade, ak idete na výlet na vozíčku, je potrebné aby ste pri sebe mali sprievod. Toto stúpanie je však len zo začiatku – zvyšok trasy je mierny. Počas svojej cesty si môžete oddýchnuť vo vybudovaných odpočívadlách. Na začiatok trasy sa dostanete tatranskou elektrickou železnicou alebo osobným autom, ktoré necháte na parkovisku. Držať sa budete modrej značky.

 

Začiatok trasyZastávka Popradské Pleso
Koniec trasyPopradské pleso
Dĺžka trasy4,5 km
Povrchasfalt

 

Starý Smokovec – Hrebienok – Rainerova chata

Najstaršia chata na slovenskej strane Tatier – Rainerova chata, je obľúbeným cieľovým miestom mnohých turistov. Trasa cez Hrebienok je jednoduchá a vhodná aj pre malé deti. Po príchode na Rainerovu chatu si môžete dopriať občerstvenie. Chata je otvorená denne od 09:00 do 16:00 hod. Na chatu sa dostanete po červenej značke.

Začiatok trasyStarý Smokovec
Koniec trasyHrebienok - Rainerova chata
Dĺžka trasy4,2 km
Povrchzhutnený štrkový povrch

 

Tatranská Javorina – Podmuráň

Nenáročná trasa, ktorá je lemovaná informačnými panelmi o tejto oblasti. V minulosti bola, ako už z názvu vyplýva, plná javorov, ktoré však vplyvom ľudského zásahu (stavba železiarní, lepenkárne, ťažba uhlia) takmer úplne vymizli.

Začiatok trasyTatranská Javorina
Koniec trasyhoráreň Podmuráň
Dĺžka trasy1,9 km
Povrchzhutnený štrkový povrch

 

Bielovodská dolina

Názov trasy je odvodený od potoka, ktorý ju lemuje – Bielovodský potok je plný bielych okruhliakov, ktoré tvoria výstelku jeho dna. Po modrou značkovanej trase sa dostanete až k horárni. Dolina je známa najmä svojou pastierskou históriou – v 18. storočí bola významným pastierskym terénom 5 goralských obcí.

Začiatok trasyLysá Poľana
Koniec trasyhoráreň v Bielovodskej doline
Dĺžka trasy4 km
Povrchzhutnený štrkový povrch

 

 

 

Späť na aktivity
Rezervácia online
Rezervácia online
Garancia najnižšej ceny
Dátum príchodu:
Dátum odchodu:
Darovať pobyt