O hoteliPATRIA****

Hotel Patria**** je exkluzívny hotel, nachádzajúci sa v srdci Vysokých Tatier. Hotel je dominantnou stavbou Štrbského Plesa a jeho názov je odvodený od neďalekého štítu Patria (vlasť), vysokého 2203 m. n. m. Vďaka svojmu jedinečnému výhľadu, prvotriednym ubytovacím službám, gastronomickým špecialitám a modernému wellness patrí hotel od roku 1976 k najvyhľadávanejším destináciám medzi domácimi a zahraničnými hosťami.

Pozri ponuku ubytovania

Hotel Patria**** v číslach

Hotel Patria**** má k dispozícii 140 izieb a 20 apartmánov s celkovou kapacitou 310 lôžok. V rámci služieb pre firmy ponúkame 2 veľké kongresové haly a 5 salónikov určených pre menšie pracovné stretnutia. Priamo v priestoroch hotela sa nachádza obľúbená reštaurácia Slnko s kapacitou 180 osôb, kde si môžu hoteloví hostia vychutnať výborné domáce pokrmy a iné špeciality. Veľkorysý priestor Wellness Patria Aqua Paradise poskytuje hotelovým aj neubytovaným hosťom pohodlie, relax a zábavu, či už sa rozhodnete vyskúšať bazén, vodné atrakcie, alebo rôzne druhy sáun. Hotelový wellness personál sa postará o dokonalé uvoľnenie vášho tela aj mysle masážami či obľúbenými Thalgo rituálmi.

Pozri pobytové balíčky

História

vznik Hotela

Vysoké Tatry patrili od nepamäti k dominantám a najväčším pýcham Slovenska. Prvá myšlienka smerujúca k výstavbe hotela Patria**** preto vzišla práve z narastajúcej potreby rozvoja cestovného ruchu a hospodárstva v tejto oblasti, ako aj zo zvyšujúceho sa dopytu po ubytovacích a hotelových službách medzi domácimi a zahraničnými hosťami.

História

Architektúra

Umiestnenie hotela bolo už v počiatkoch výstavby predmetom debát medzi širokou verejnosťou. Tvar hotela preto nie je náhodný – jeho dizajn a architektúra boli priamo prispôsobené prostrediu. Hotel lemuje tvar okolitých tatranských štítov a tak nenásilne zapadá do okolitej prírodnej scenérie a stal sa tak jej neodmysliteľnou súčasťou. Celý projekt realizoval český architekt Zdeněk Řihák (1924 – 2006), nositeľ významných ocenení za výtvarné a architektonické riešenia.

História

Názov

V názve hotela sa spájajú dve myšlienky – rovnomenný vrch Patria, týčiaci sa nad Štrbským plesom, oddeľujúci Mlynickú a Mengusovskú dolinu. Druhý význam je odvodený od  latinského slova patria – ktorým sa označuje vlasť, domovina.

História

výstavba hotela

Prvá etapa výstavby hotela prebiehala v rokoch 1968 – 1970. Po tomto období bola výstavba prerušená. V budovaní hotela sa neskôr pokračovalo v rokoch 1974 – 1976. Aj keď Patria mala byť oficiálne do prevádzky spustená už v roku 1975, z dôvodu nedostatočných stavebných kapacít a kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam vo Vysokých Tatrách sa tento termín posunul o celý jeden rok.

História

hotel v čase

Pred dokončením stavby sa investičná skupina hotela a projektantov uzhodla na názvoch jednotlivých hotelových častí. Do súčasnosti sa zachoval názov reštaurácie „Slnko“. Názov bol odvodený od skutočnosti, že sa jednalo o najväčšie „stredisko“ hotela. Ďalšia jedáleň bola nazvaná Slovenka, ktorý vyplynul z potreby priniesť do hotela ľudový motív. V súčasnosti sa na jej mieste nachádza Vatra Club, kde si hoteloví hostia môžu užiť večernú zábavu. Na 9 poschodí hotela bola pôvodne umiestnená kaviarenská prevádzka s názvom Horizont, ktorá bola neskôr prerobená na ubytovacie jednotky.

História

Slávnostné otvorenie

Hotel bol slávnostne uvedený do prevádzky 20.12. v roku 1976. Za viac ako 40 rokov existencie hotel Patria**** navštívili mnohí významní domáci aj zahraniční hostia ako Pápež Ján Pavol II., slovenskí prezidenti Michal Kováč a Ivan Gašparovič, Karel Gott či Helena Vondráčková. Patria**** tiež privítala kubánsku a brazílsku vládnu delegáciu a hostila rokovanie Vlády SR.

Súčasnosť

Hotel Patria**** dnes

Hotel od svojho otvorenia prešiel kompletnou rekonštrukciou niekoľko krát a v súčasnosti sa pracuje na renovácii ďalších izieb. V blízkej budúcnosti sa môžu hoteloví hostia tešiť na rozšírenie vonkajšej časti wellness a nové fitness centrum. Hotel tiež plánuje dobudovanie detského kútika pre najmenších hostí a výstavbu letného vonkajšieho ihriska pre deti.

Miesto,

na ktoré sa radi vrátite

Pri vstupe do hotela vás očarí priestranná lobby, ktorej súčasťou je jazierko obklopené rastlinami, pripomínajúce malú botanickú záhradu. Na prízemí hotela nájdete hotelovú vinotéku či lobby bar, slúžiace ako relaxačný priestor, kde si môžu hostia oddýchnuť pri drinku či menšom občerstvení. Súčasťou hotela je Vatra Club, ktorý poteší každého, kto sa vo večerných hodinách rád zabaví pri dobrej hudbe. Z izieb hotela Patria**** je prekrásny výhľad na skvosty tatranskej prírody – či už na pleso alebo veľkolepé horské štíty. Tešíme sa na vašu návštevu!

Pozri dostupnosť

Dokumenty na stiahnutie

ČísloNázov dokumentuTypVeľkosť
1Ubytovací poriadok
372.66 KB
2Reklamačný poriadok
352.38 KB
3Všeobecné obchodné podmienky - ubytovanie
188.27 KB

Cenníky

ČísloNázov dokumentuTypVeľkosť
1Cenník - ubytovanie
504.18 KB
2Cenník - wellness
546.05 KB


TOP