Kategória: 

Vysoké Tatry sú počas letných mesiacov ako stvorené na objavovanie najkrajších kútov Slovenska. Prichádzate na letnú dovolenku do Tatier spolu s deťmi? Máme pre vás niekoľko tipov, vďaka ktorým nielen spoznáte krásy okolitej prírody, ale tiež sa zrelaxujete a zažijete množstvo zábavy.

Tatry aj s kočíkmi

Ak sa bojíte, že si Tatry si poriadne neužijete, pretože vaši najmenší turisti objavujú okolie ešte v kočíkoch, nie je dôvod na obavu. Vo Vysokých Tatrách vás čaká takmer 17 km bezbariérových trás, vďaka čomu si vysokotatranskú prírodu užijú aj návštevníci na vozíčkoch. Nájdete tu kratšie trasy ( Tatranská Javorina – Podmuráň o dĺžke 1,9 km), ale aj trasy určené pre dlhšie výlety (Červený Kláštor – Lesnica s dĺžkou 8 km).

K Hotelu Patria**** je najbližšie 4,5 km dlhá bezbariérová trasa, začínajúca na TEŽ Popradské pleso a končiaca na Popradskom plese. Začiatok trasy je od hotela vzdialený cca 2,4 km. Povrch trasy je pokrytý asfaltom, trasa je len mierne stúpajúca a vedie lesom, takže sa počas leta vyhnete priamemu slnečnému žiareniu.

Vo vzduchu, po vode i pod zemou

Ak chcete, aby vaše deti spoznali Tatry z každej perspektívy, máme pre vás tip, ktorí poteší aj tých, ktorí nie sú fanúšikmi náročných turistických trás. Priamo zo Štrbského Plesa premáva lanovka, ktorou sa dostanete na Solisko, odkiaľ sa vám naskytne krásny pohľad na okolité končiare. 

Pre ozajstný relax odporúčame prenájom člnkov na jazere Štrbské pleso, odkiaľ  si vychutnáte nezabudnuteľný výhľad na okolie, z ktorého budú mať určite zážitok aj vaše deti. 

Objavovanie okolia môžete zakončiť v podzemí – vo Važeckej jaskyni (20 km od hotela) alebo Belianskej jaskyni (cca 32 km od hotela).

Do Tatier za zábavou

Nielen turistické chodníky, plesá a krásne výhľady dnes robia Tatry Tatrami. Nájdete tu množstvo príležitostí ako si vychutnať  rodinnú zábavu a nechať vaše deti, aby sa do sýtosti vybláznili. Adrenalínové a zábavné aktivity nájdete hneď neďaleko Hotela Patria ****, v jedinečnom areáli FUN PARK. Všetci malí lezci sa nepochybne zabavia na Skalnatom Plese vo Svištej krajinke, medzi preliezkami a vyrezávanými drevenými zvieratkami, ktoré sú neodmysliteľným symbolom Tatier, či vo Veveričom parku s lanovými dráhami na Štrbskom Plese.

Vysoké Tatry jednoducho ponúkajú nespočetné množstvo príležitostí, ako si s rodinou užiť najkrajšie kúty Slovenska. Spoznajte ich s nami, radi vás u nás privítame.

Využite výhody letného pobytového balíka a užite si spolu s rodinou zábavné aktivity vo FUN PARKU.

  • +5


TOP