Kategória: 

Niet pochýb, že najobľúbenejšou aktivitou vo Vysokých Tatrách je počas letných mesiacov turistika. Krásy okolia si tu vďaka rôznorodým a rôzne náročným trasám vychutnajú nároční turisti, rodinky s deťmi ale aj návštevníci s obmedzením pohybu, vďaka rozširovaniu bezbariérových chodníkov. Okrem turistiky však v Tatrách zažijete omnoho viac! Prinášame vám inšpiráciu na aktivity, ktoré vás čakajú pri návšteve Hotela Patria****

Atrakcie pre celú rodinu

Každoročne sa vo Vysokých Tatrách rozširuje ponuka zaujímavých aktivít, ktoré spríjemňujú a ozvláštňujú pobyt všetkým hosťom. Do nášho letného pobytového balíčka sme preto zahrnuli návštevu atrakcií tatranského Fun parku, ktorý sa od nášho hotela nachádza necelých 650 metrov. Svoje schopnosti si tak môžete vyskúšať pri lukostreľbe, či pri streľbe z winchestrovky na sklopné terče.

Čoraz obľúbenejšou aktivitou, ktorá sa určite zapáči aj vašim deťom, je geocaching. Prostredníctvom navigačných prístrojov spoločne hľadáte poklady a popri tom spoznávate najkrajšie zákutia Štrbského Plesa. O tom, že aj Tatry kráčajú s dobou, sa môžete presvedčiť napríklad počas laserového biatlonu, ktorý absolvujete bez akéhokoľvek náboja.

Obľúbené člnkovanie

Aby ste sa postarali o pekné rodinné zážitky,  nemusíte chodiť ďaleko. Na jazere Štrbskom plese má totiž až 130 ročnú tradíciu člnkovanie, ktoré bolo v roku 2008 opäť sprístupnené pre všetkých hostí. Pokojná hladina jazera a nádherné výhľady na Solisko sa zaručene pridajú k najkrajším zážitkom vašej letnej dovolenky v horách. Využiť tiež môžete služby osobného veslára, vďaka ktorému bude člnkovanie ešte pohodlnešie.

Tatry na dvoch kolesách

Radi objavujete čaro turistických trás, no chceli by ste tento rok vyskúšať niečo nové? Vo Vysokých Tatrách váš čaká viac ako 300 km upravených trás pre úplných začiatočníkov aj pre náročnejších cyklistov. Na svoje si prídu všetci milovníci cestnej aj horskej cykloturistiky. Či už sa rozhodnete bicyklovať „ po starom“, alebo si na svoje výlety zapožičiate elektro bicykle, 39 označených cyklotrás vás zavedie za najkrajšími výhľadmi, ktorými sa Tatry môžu pochváliť.

 

Tešíme sa na vašu návštevu počas letných mesiacov na mieste, kde vám Tatry patria.

  • +11


TOP